Strona używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w ramach dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystając z FRIKOBUSY.PL wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Kliknij, aby zamknąć.
Nowe Mercedesy we flocie Bursiaka


Nowe Mercedesy we flocie Bursiaka


Tagi: przewóz pracowników Bursiak Mercedes O405 ELW 09RA VF ELW 08RA ELW 10RA Mercedes O307 ELW 01KM Ceri

31 października 2007 r. do Łodzi przyjechały sprowadzone z Niemiec trzy Mercedesy O405, które zasiliły flotę przedsiębiorstwa "Bursiak Komunikacja". Po ich zarejestrowaniu w listopadzie wyjechały na ulice. Na dzień dzisiejszy obsługują jedynie linie pracownicze.

Nowe pojazdy otrzymały następujące rejestracje: ELW 08RA, ELW 09RA oraz ELW 10RA. Każdy na swój sposób jest charakterystyczny:

  • ELW 08RA: przyjechał z Niemiec z reklamą na tyle pojazdu. Przez ostatnie 7 lat służył w Osburg-Reisen w Wadersloh, a wcześniej od 1985 w DVG Duisburg;
  • ELW 09RA: ma na lewej burcie i na tyle naklejoną reklamę stuttgarckiego piwa i stamtąd również pochodzi;
  • ELW 10RA: posiada pas pomarańczowo-niebieski, będący częścią malowania zakładowego poprzedniego właściciela tj. ESWE Verkehr z Wiesbaden.

Mercedesy jadąc z Radogoszcza, Retkini i Teofilowa dowożą pracowników firmy VF Polska Sp. z o.o. przy ul. Technicznej. VF Polska jest częścią koncernu VF Corporation, światowego lidera z branży odzieżowej, właściciela m.in. takich marek jak Wrangler czy Lee. Oprócz w/w trzech linii pracowniczych kursują jeszcze dwie inne (z Ozorkowa i z Koluszek). Obsługiwane są dwiema Setrami, które należą do Pe.Pe.-Tour z Łodzi.

Poglądowe trasy przejazdu poszczególnych linii:

LINIA RADOGOSZCZ: Świtezianki, Sikorskiego, Zgierska, Nowomiejska, Północna, Rondo Solidarności, Kopcińskiego, Śmigłego-Rydza, Przybyszewskiego, Puszkina, Techniczna - VF POLSKA;
LINIA RETKINIA: Maratońska, Waltera-Janke, Obywatelska, Politechniki, Paderewskiego, Broniewskiego, Tatrzańska, Dąbrowskiego, Puszkina, Techniczna - VF POLSKA;
LINIA TEOFILÓW: Rojna, Traktorowa, Aleksandrowska, Woronicza, Wielkopolska, Włókniarzy, Zielona, Więckowskiego, Żeromskiego, Mickiewicza, Piłsudskiego, Rokicińska, Puszkina, Techniczna - VF POLSKA.

Wiadomo też, że wozy wykorzystywane są do przewozu pracowników firmy Ceri z siedzibą w Aleksandrowie Łódzkim. Codziennie przynajmniej jeden z trzech nowych Mercedesów po godz. 16:30 powraca z pracownikami tej firmy. Trasa przejazdu prowadzi m.in. przez Teofilów, Retkinię, al. Piłsudskiego i ul. Rokicińską. Warto dodać, że linia "Ceri" jest pierwszą linią pracowniczą "Bursiaka". Oprócz wspomnianych Mercedesów na "Ceri" kursuje też Mercedes O307 #ELW 01KM (na zdjęciu).


Galeria zdjęć (11):


Dodał: Jakub Luc
Opublikowano: 2007-12-17 22:00:00
Aktualizacja: 2010-10-09 17:47:11

Komentarze (1)

cytuj kago99 (Gość)
dodano: 2010-12-29 10:09:01
Link do komentarza
Na co dzień również O307 można spotkać na parkingu Castoramy przy Wróblewskiego (bliżej stoi wjazdu od ul. Łaskiej).

Dodaj komentarz