Strona używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w ramach dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystając z FRIKOBUSY.PL wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Kliknij, aby zamknąć.
Bursiak objął obsługę linii Tesco w Opolu


Bursiak objął obsługę linii Tesco w Opolu


Tagi: Tesco Opole Bursiak Mercedes O405N ELW 61WE

Jak informuje opolska prasa, od września 2009 r. hipermarket Tesco w Opolu uruchomił dwie bezpłatne linie autobusowe. Ich obsługą zajął się łódzki Bursiak. Wysłano tam jeden ze swych nowych nabytków: Mercedesa O405N #ELW 61WE.

Linie bezpłatne Tesco w Opolu uruchomiono dokładnie 7 września 2009 r. Ustalono, że początek trasy będzie w otwartym w ubiegłym roku (na terenie dawnej fabryki mebli) hipermarkecie Tesco przy ul. Ozimskiej. Jedna linia łączy to "nowe" Tesco ze "starym" sklepem tej sieci ulokowanym w Galerii Opolanin na placu Teatralnym. Druga linia łączy market przy Ozimskiej z osiedlem Armii Krajowej. Kursuje jeden autobus naprzemiennie w godzinach 8.00-20.00. Jest to Mercedes O405N #ELW 61WE, któremu nieco bliżej się przyjrzymy w dalszej części.

Jak twierdzą przedstawiciele sieci Tesco linie te uruchomiono na prośby klientów, jednak zaznaczają, że na razie na okres próbny. Badana będzie m.in. frekwencja i to od ilości pasażerów zależeć będzie czy linie pozostaną.

Opisywany Mercedes, który kursuje obecnie w Opolu, to nowy nabytek Bursiaka sprowadzony z Niemiec od importera Mirage Nutzfahrzeuge OHG z Vippachedelhausen w kwietniu tego roku. Został wyprodukowany w 1992 r. dla Reissmann Zwickau, gdzie pełnił służbę od listopada 1992 r. do stycznia 2009 r. Do Łodzi przyjechał w białym malowaniu z zieloną niemiecką reklamą na bocznych burtach i zielonym napisem "REISSMANN" ulokowanym z przodu pojazdu.

Jeszcze pod koniec kwietnia, po przemalowaniu w barwy hipermarketu Tesco, wyjechał na linię Tesco Teofilów w Łodzi, gdzie kursował około dwa tygodnie. Niedługo potem, pod koniec maja, pojechał do Częstochowy, gdzie od 1 czerwca, wraz z czterema innymi Mercedesami, zaczął pełnić służbę w tamtejszym hipermarkecie tej sieci. Tam również nie był długo, bo jak widać, we wrześniu pojazd został wysłany do Opola.


Galeria zdjęć (4):


Inne materiały (2):


Dodał: Jakub Luc
Opublikowano: 2009-10-25 22:00:00
Aktualizacja: 2010-12-29 17:18:25

Komentarze (0)


Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy.Dodaj komentarz